Przejdź do treści
Slider1_400px
Slider2_400px
Przejdź do stopki

Akcja zbierania nakrętek

Akcja zbierania nakrętek

Treść

Jak co roku Biblioteka Szkolna organizuje akcję zbierania plastikowych nakrętek. Aby włączyć się do przedsięwzięcia należy przynieść do szkoły plastikowe zakrętki z opakowań po napojach, czy innych artykułach spożywczych a także po środkach chemicznych. Obojętnie jaki kształt i kolor, obojętnie jaki producent. Liczy się ilość – im więcej nakrętek, tym oczywiście lepiej.

Taka akcja niesie za sobą wiele pozytywnych skutków, m.in. naukę segregacji, zmniejszenie ilość śmieci na wysypiskach i ochronę środowiska. Jest to przedsięwzięcie ekologiczne, gdyż pomaga chronić środowisko naturalne. Ponadto nakrętki przerabiane są w procesie recyklingu.

Warto dodać, że jest to także jedna z najpopularniejszych akcji społecznych, jakie są organizowane w Polsce od kilku lat. Najczęściej chodzi tutaj o szczytny cel, gdyż dzięki zbiórce nakrętek przyczyniamy się do pomocy choremu dziecku, dlatego uwrażliwiamy młodzież na potrzeby innych ludzi. 

 

Za udział w akcji, pod koniec każdego miesiąca, uczniowie otrzymają pozytywne uwagi do dziennika oraz wesprą tych najbardziej potrzebujących.

 

Włączając się w przedsięwzięcie, pomagamy innym i chronimy środowisko.

 

Przyłącz się!

17693