Przejdź do treści
Slider1_400px
Slider2_400px
Przejdź do stopki

Pomaganie jest super

Pomaganie jest super

Treść

Jak co roku Biblioteka Szkolna organizuje akcję zbierania plastikowych nakrętek. Aby włączyć się do przedsięwzięcia należy zbierać plastikowe zakrętki z opakowań po artykułach spożywczych, takich jak np. napój czy mleko, ale także środkach chemicznych (np. kosmetykach czy płynach do prania, płukania). Obojętnie jaki kształt i kolor, obojętnie jaki producent. Liczy się ilość – im więcej, tym oczywiście lepiej. Zebrane zakrętki należy dostarczyć do szkolnej biblioteki. Następnie będą one przekazywane na rzecz pomocy choremu dziecku.

Taka akcja niesie za sobą wiele pozytywnych skutków, m.in. naukę segregacji, zmniejszenie ilość śmieci na wysypiskach i ochronę środowiska. Jest to przedsięwzięcie ekologiczne, gdyż pomaga chronić środowisko naturalne. Ponadto nakrętki przerabiane są w procesie recyklingu. Ta popularna forma niesienia pomocy uczy wszystkich solidarności z potrzebującymi oraz uwrażliwia młodzież na potrzeby innych ludzi.

Podobne akcje są prowadzone w wielu miejscach naszego kraju. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału, by wesprzeć tych najbardziej potrzebujących.

Za udział w tym przedsięwzięciu, uczniowie otrzymają uwagi pozytywne do dziennika, które będą wpisywane pod koniec każdego miesiąca.

Przyłącz się i Ty, gdyż POMAGANIE JEST SUPER.

90099